Književna tribina “Mladi dolaze”

U organizaciji naše profesorke srpskog jezika i književnosti Irena Miletic u petak 22. aprila u prepunoj Galeriji Kulturnog centra Paraćin održana je Književna tribina “Mladi dolaze”, jedna od mnogih tribina istoimenog projekta Udruženja književnika Srbije.

Cilj projekta je da se mladima koji pišu pruži stručna pomoć, podrška i afirmacija u književnoj javnosti – da se njohova pisana reč čuje i vidi. 60 mladih Paraćinaca postalo je deo projekta, predstavljajući se svojim stvaralaštvom vodećoj strukturi Projekta, predstavnicima Udruženja: Grozdani Lučić Lalić i Branislavu Veljkoviću. Mlade Paraćince podržali su i mladi iz Beograda, koji su se takođe predstavljali svojim stvaralaštvom. Zahvaljujem svojim koleginicama srbistima koje su mi pomogle i obodrile svoje učenike da se predstave i pruže im podršku. Takođe, zahvaljujem Kulturnom centru na predivnom prostoru, kolegama, učenicima i prijateljima koji su podržali mlade, muzičkom bendu koji nas je pratio sve vreme, medijima i Ivani Maksimović, koja je sve ovo zabeležila okom fotografa. Ovi divni,mladi, talentovani ljudi jesu primer svim mladima danas jer su pokazali da su spremni da brane prave vrednosti i bore se za njih! Hvala im što uz njih nikad ne starimo!!!

DSC_5327 DSC_5312 DSC_5280 DSC_5252 DSC_5226